Krátké vzkazy

Text
Nebyly přidány žádné příspěvky.

U Broučků

TO JSME MY, BROUČCI

Jsme třída- BROUČCI. Celkem je nás 13 dětí – 7 děvčat a 6 chlapců( jsme v zadní části třídy) a BERUŠKY (v přední části třídy) jsou naši o málo starší kamarádi.

PROČ JSEM TADY

Září klepe na vrátka

připravte se děťátka.

Otevřou se dveře školky,

Vítáme vás, kluci,holky!

Pojďte si sem s námi hrát,

učit se a povídat,

ať se vám tu pěkně daří,

celý rok a nejen v září .

JAKÁ JE NAŠE TŘÍDA

Naše třída je v přízemí, nedaleko naší šatny.Třída má dvě místnosti,umývárnu a WC .V obou místnostech jsou stolečky,židličky,koberce,skříňky a police plné hraček,v zadní třídě piano.V zadní části třídy jsou složená lehátka na odpolední odpočinek.

JAK FUNGUJE NAŠE TŘÍDA - organizační zajištění chodu třídy

Ráno se děti ze všech tříd scházejí v naší třídě a v 7 hod. odcházejí s p. uč. do své třídy.Ráno si hrajeme – půjčujeme si hračky,které se nám líbí ( a učíme se je vracet na původní místo).Kreslíme,modelujeme a stříháme.Na koberci si hrajeme s kuchyňkou a v obchodě,stavíme koleje a vysoké rozhledny,v zadní části máme velká plastová zvířátka a spostu dalších skládaček,mozaiek,kubusů a autíček.Také si povídáme s p. učitelkou a kamarády u hrnečku čaje.

V 8.30 hod.děláme kroužek ,pozdravíme se,popovídáme si co zajímavého jsme viděli ,slyšeli a zažili a den zahájíme pozdravem a rozcvičkou – někdy cvičíme s básničkou,s písničkou,zdravotní cviky,jógu,s padákem atd.a nesmí chybět pohybová hra.

Na další činnosti se rozdělujeme na Broučky a Berušky.

Následuje svačinka a další dopolední činnosti.Někdy také cvičíme s nářadím a zkoušíme šikovnost na trampolíně,lavičce,kladině, houpadlech, s obručí,na klouzačce.Také rádi zpíváme u klavíru s využitím rytmických nástrojů a tančíme.Učíme se nové básničky,dramatizujeme pohádky a příběhy.Snažíme se v klidu a soustředěně poslouchat čtenou pohádku a zapamatovat si o čem jsme četli.

Modelujeme,navlékáme korálky,třídíme tvary.Skládáme papír a učíme se bezpečně používat nůžky.Zkoušíme nové výtvarné techniky.Stále máme k dispozici papíry,pastelky tužky,fixy,vodovky,nůžky,modelínu…Každý má ve třídě svůj boxík( označený značkou ),kam si ukládá nakreslené obrázky a odpoledne si je odnáší domů.

Prohlížíme knihy,encyklopedie,leporela a povídáme si.

Při pobytu venku se snažíme co nejvíce využít zahradu – pokud je špatné počasí chodíme na vycházky v okolí MŠ ( pozorujeme změny v počasí ,co dělá příroda kolem nás,povídáme si o tom co vidíme,učíme se bezpečnému pohybu v okolí vozovky ).

Potom obědváme – snažíme se správně a slušně stolovat,zachovávat zásady hygieny a ohleduplnost k ostatním dětem u stolu.Některé děti odcházejí po obědě domů,jiné odpočívají na lehátkách.

Před každou činností a podle potřeby děti používají WC a umývárnu(dbáme na splachování a mytí rukou ).

Učíme se žít v kolektivu a vnímat potřeby ostatních dětí – učíme se toleranci.Zkoušíme svoji samostatnost a rozvíjíme své schopnosti.Hlavně chceme,aby se nám ve školce líbilo a bylo nám dobře.

JAK SE DOMLOUVÁME S RODIČI

Všechny informace pro rodiče jsou na hlavní nástěnce u vstupu do MŠ.Dále také na internetu a ostatní informace v šatně dětí.

Rodiče předávají dítě osobně do třídy p.uč. – děti přicházejí do MŠ do 8.15hod.

.Rodiče se také mohou domlouvat osobně s p. učitelkou ráno, nebo odpoledne při vyzvedávání dětí.

JAKÁ PRAVIDLA BUDEME DODRŽOVAT …

Odhlásit oběd je nutné vždy den předem ( všechny kontakty obdrželi rodiče při schůzce ).Při náhlém onemocnění si mohou rodiče vyzvednout oběd.

Jakoukoliv změnu v evidenčním listu NEPRODLENĚ hlaste p. učitelce ( hlavně změnu tel. čísla,alergie atd.).

Při vyzvedávání dítěte nezletilou osobou je nutné sepsat ZMOCNĚNÍ,které je platné na školní rok 2019/2020.

JAKÁ JSOU NAŠE PRAVIDLA

V šatně máme poličky a kapsář - oblečení určené na pobyt venku je v horní poličce, v látkovém kapsáři jsou náhradní věci ( spodní prádlo,ponožky,trička,tepláčky).Bačkorky máme dole v nejmenší poličce.

Ve třídě si uklízíme po každé hře – děti znají správné místo pro hračku – s úklidem si pomáháme.Na toaletu odcházejí děti dle potřeby,ale určitě vždy před každým jídlem a před a po vycházce.Dbáme na správné mytí rukou,používání mýdla.

MY A HYGIENA

Po každém použití toalety a před jídlem si umýváme ruce – snažíme se správně ruce vymydlit.Ve třídě jsou stále k dispozici papírové kapesníčky i utěrky.Každý týden si děti odnášejí na vyprání ručníček.Jednou za tři týdny maminky perou povlečení a pyžamko.

MÁMO, TÁTO , POJĎ SI SE MNOU HRÁT

Ve školce jsme celý den s p. učitelkou a kamarády , ale potom si chceme povídat s mamkou a taťkou.Ptejte se mě co jsem dělal(a) celý den, jaká byla hra , co nového umím, co kamarádi , co bylo k jídlu atd.Určitě se moc rád(a) pochlubím !!!

V šatně na nástěnce je vždy téma na celý týden a vše co máme v plánu.